"Šaktí se zatím sklonila nad oltář, posvětila zrnka pohanky a rýže a smíchala je."

Ska-p - historie

9. března 2008 v 15:59 | K.O.zlik |  Ska
Něco o kapelce, která se bohužel rozpadla, ale jeda dále pod jiným jménem


Historie:
SKA-P je a skapunková hudební skupina založená v Madridu (Vallecas) v roce 1994. Může být zařazena jako politická, extrémně levicová - skoroanarchistická - hudební skupina. Navzdory (nebo právě proto) její radikální pohledy dělají ze SKA-P nejpopulárnější ska skupinu v Evropě i ve Španělsku. Jejich nekomforní postoj je vidět z výstředních účesů. Někteří členové mají číra, zatímco ostatní jsou skoro vyholení s copem na zadní části hlavy.

Ke konci roku 2004 oznámili práci na novém albu. Po volbě 4 proti 2, v únoru 2005 se na světě objevilo nečekané oznámení o přestávce. Členové budou v této přestávce pracovat na vlastních projektech. Poslední koncert proběhl v Madridu, 24. září 2005. Skupině tleskal desetitisícový stadión La Cubierta. SKA-P vystoupili i na českém hudebním festivalu Rock for people v červenci 2003.
Jméno skupiny (vyslovované jako es'ka-peh) je založeno na Španělském slově 'escape' a ska p(unk). Od začátku osmdesátých let je jméno skupiny blízce spojen s Madridskou pracující třídou čtvrti Vallecas, jako symbol pýchy.

Původní členové (v r. 1994) byli: kytarista Tony Escobar, zpěvák a kytarista PulPul, baskytarista Julio, bubeník Paco a klávesista Cogote. Dnešní osazensto tvoří: stále kytarista a zpěvák PulPul, stále basák Julio, nově však přibyl zpěvák Pipi, kytarista Joxemi a původního bubeníka vystřídal Luis, a ještě, abych nezapomněla, původní zůstal i klávesák Cogote.
SKA-P je velmi otevřená a upřímná ve svých textech. Písničky SKA-P obsahují např. lidská práva, zrušení trestu smrti, sociální nespravedlnost, anti-fašismus, anti-kapitalismus, legalizaci marihuany a práv zvířat (zrušení býčích zápasů)
Dislpgrafie:
Ska-p (1995)
El Vals del Obrero (1996)
Eurosis (1998)
Planeta Escoria (2000)
Que corra la Voz (2002)
Incontrolable (2002)

A na konec klasicke fotečky :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Puky Puky | E-mail | 5. prosince 2008 v 21:28 | Reagovat

Njn... je ty skupiny skoda, mam ji rada

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama