"Šaktí se zatím sklonila nad oltář, posvětila zrnka pohanky a rýže a smíchala je."

Něco o Woodstocku

8. října 2007 v 18:05 | K.O.zlik |  Hippies
Info z Woodstocku

Janis Joplin- spread your wings and fly! :o) Vstupenka..ne že by se většina zúčastněných obtěžovala jejím zakoupením, tolik jich ani nebylo :o) Vidíte na tom swahu "Peace" ? - Žeby mimozemšťani?:o) Vozy tohodle rázu byly na Woodstocku běžné:o) .... Heský triškooooo:o) Peace.. Face paint.. Flowers, Flowers, Flowers.... Jak vidíte, oblečení bylo různé..nebo taky žádné.... Z ptačí perspektivy.. A teď bacha ..přidáwám fotos, jak to vypadalo PO ukončení tohodle "menšího" fesťáčku.. Tohle je první část...
A todle ta druhá...chuťowka co..:o)


Spousty hippie lidiček, kteří věří v mír, svobodu. Odmítají válku a násilí a dávají to všemi způsoby najevo. Sešlost, na kterou dnešní společnost ani hudba nezapomene. Sešlost na které psali tisíce hippíků dějiny.

Three days of Peace and Music. Neboli tři dny míru a hudby. Vystihuje vše. Na Woodstocku se sešli mladí lidé, hippies, kteří rock´n´rollem vyjadřovali svůj názor, postoj k válce, své ideály: svobodu, mír a lásku. Atmosféra musela být úžasná, jak už to bývá, když se sejde spousta lidí se stejným názorem a chutí dělat svět lepším. Spolu s demonstrací ve Washingtonu před bílým domem se Woodstock uvádí jako nejvýznamnější setkání mírového hnutí. Asi největším lákadlem byly osobnosti rodící se rockové hudby: Janis Joplin, Jimi Hendrix, Carlos Santana, The Who, Ten Years after, Joan Baezo, mladý Joe Cocker, Bob Dylan (který se distancoval od revolty 60. let, dělal jenom hudbu) Crosby, Stills, Nash a Young… Ráno 18. srpna byla celá sešlost ukončena. Uzavřel ji Jimi Hendrix se svou kytarou.

Jak to vzniklo?
Bylo nebylo, tři studenti Yaleovy univerzity dostali nápad, že by nebylo špatné uspořádat nějaký menší festival, vydělat trochu peněz, ale hlavním účelem bylo setkání mladých lidí (většinou hippies a dalších nezávislých a radikálních lidiček) a hlavně hudba. Věci se daly do pohybu: čtyřiadvacetiletý Michael Lang se dohodl s dvěma muži J.Rosemannem a J. Robertsem, a tak vznikla společnost Woodstock Ventures. Původním záměrem bylo založit nahrávací studio a k této příležitosti uspořádat menší festival. Ale pánové se trochu přepočítali. Místo původních očekávaných 30 tisíc lidí se dostavil asi milion příznivců rockové hudby. Poslední pokusy vybírat lístky ztroskotaly (jeden stál 8 dolarů), lidé toužili vidět účinkující tolik, že bourali zábrany a ploty. Ten kdo lístek měl, tak musel čekat v několikakilometrové frontě (!!!). Proto byl po chvíli vstup volný. Tento legendární rockový počin se udál slunečného víkendu 15.-17. srpna 1969. Místem konání byla Farma Maxe Yasgura v městečku White Lake v New Yorku.Jak už to bývá věci mají i své stinné stránky, nejinak Woodstock. Zlí jazykové tyto legendární tři dny nazývají jako nevázaný drogový večírek, jako hromadné orgie. Neví, nebo nechtějí vědět o ideálech těchto lidí. Pravda bude někde mezi těmito dvěma hesly: Sex, drogy, rock´n´roll, a Peace, love and music…
Veliká sláva
Tyto tři dny se zapsaly do dějin a vzpomínek lidí natolik, že se konají různé další volné ročníky Woodstocku v Americe, Evropě, pokusy o obdobu Woodstocku se provádějí Polsku, známý je i Woodstock po česku, konaný každé léto už od roku 1983 v Trutnově. V roce 1999 se další ročník Woodstocku zvrhl (mimochodem ho pořádal opět Michael Lang) spíše v konání trestných činů. Všechny tyto pokračování jsou už o něčem jiném. Za mír už se nedemonstruje, hnutí hippies téměř vymizelo, nebo se změnilo v jiné lidi, kteří "hippie" sami sebe jenom nazývali. Mnoho hvězd rock´n´rollu zemřelo, bohužel na předávkování drogami, nebo byli unaveni světem:( Tak nebo tak, další ročníky se staly komerčními záležitostmi. Tyhle festivaly nejsou už ani o hudbě, natož o míru a lásce. Zní to jako fráze, ALE Woodstock 1969 je neopakovatelný.

Vše jsem našel na nějakým blogu, ale pak mi to spadlo takže SRY není tu adresa
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ndrženej čurá,k Ndrženej čurá,k | 20. října 2007 v 13:56 | Reagovat

zasraný hippiesaci zabil bych je všechny jenom ty kurvy sou dobrý pro mrd.

2 Peace Peace | 15. prosince 2007 v 15:19 | Reagovat

co si myslíš píčo bych zabil tebe kryple hippies jsou nejlepší ty seš nákej nácek co ty zmrde zpíčenej

3 aninka aninka | 6. února 2008 v 15:40 | Reagovat

Jj, hippies sou úúúžasný:)

--peace:p

4 Oi!Punk! Oi!Punk! | 8. března 2008 v 14:33 | Reagovat

hippies fuck off!!!

5 joe joe | 17. června 2008 v 18:46 | Reagovat

hippies je nej a vy co rikate ze ne tak ste vyjebani diskaci ffffffffffffffffffffuuuuuuuuujjjjjjj!

6 Lucy Lucy | E-mail | Web | 26. dubna 2009 v 21:15 | Reagovat

hippies jsou ze všech nejlepší, PEACE AND LOVE ♥♥♥

7 Snake(Peace) Snake(Peace) | 11. srpna 2009 v 1:33 | Reagovat

lol hippies sou nej a kdo rika ze ne tak je pekny kokot ne jako ty hoperi!!!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama