"Šaktí se zatím sklonila nad oltář, posvětila zrnka pohanky a rýže a smíchala je."

Holly vs. Norman Lovett

18. ledna 2007 v 12:56 | K.O.zlik |  Red Dwarf
Senilita útočí v podobě Hollyho.

JMÉNO: Holly
Holografický počítač 10. generace
POVOLÁNÍ: dohled nad Červeným trpaslíkem
RODIČE: konstruktéři Červeného trpaslíka
STATUS: on line
ŽIVOTNÍ LÁSKA: Sinclair ZX81
MILUJE: čistou obrazovku, kanadské žertíky, Agathu Christie
NESNÁŠÍ: statickou elektřinu, Rimmera
ALTER EGO: Queeg, Hilly z paralelní vesmíru

Před třemi miliony let špičkový počítač schopný řídit celou loď. Nyní jen stupidní zaseklé péemdéčko.

Jupiterská těžařská společnost začala vybavovat své těžební vesmírné lodi počítači, které měly lidskou tvář. Na loď Červený trpaslík byl umístěn hologramatický počítač 10. Generace, který byl pojmenován Holly. Holly měl IQ 6000 a kromě dohledu nad lodí, dokázal oživit i jeden hologram člena posádky. Nicméně v roce 2140 nedokázal zabránit nukleární nehodě, která zabila celou posádku, kromě Listera zavřeného ve stázi a jeho kočky.

Následující tři miliony let prožil Holly sám, začal trpět počítačovou senilitou a jeho původní IQ se smrsklo na 60. Přesto dál dokázal kontrolovat loď. Když nebezpečí radioaktivity pominulo, propustil Holly Listera ze stáze a jako společníka mu oživil Arnolda Rimmera, bývalého Listerova nadřízeného.

Pomocí Holly Hop Drive, který byl Hollyho vynálezem se posádka dostala do paralelního vesmíru, ovládaného ženami. Nejenže zde Lister otěhotněl, ale Holly se zamiloval do palubního počítače Hilly a po návratu si změnil tvář podle ní.

Později se znovu vrátil ke své původní, mužské podobě, která kdysi patřila největšímu a nejplodnějšímu milovníkovi všech dob.

VS.

NORMAN LOVETT

narozen 31. října 1946, ženatý

Norman Lovett začal s herectvím poměrně pozdě - počátkem osmdesátých let. Tehdy se stal členem známého sdružení Comedy Store, kde se seznámil například s Chrisem Barriem a Hattie Hayridge. Občas se objevil v několika televizních pořadech. Jedna z jeho prvních rolí v televizi byla, podobně jako u Chrise Barrieho, v jedné epizodě i u nás známého seriálu "The Young Ones" - "Mladí v partě"(1982), jenž toho má s "Červeným trpaslíkem" společného víc, než se na první pohled zdá. Do podvědomí diváků se dostal účinkováním v šou Ruby Wax (Manželky Eda Bye a představitelky Blaize Falconburger v RDW "Fotostroj času").
Jeho velká chvíle přišla teprve v roce 1988, kdy ho Rob Grant a Doug Naylor přizvali ke spolupráci na pro BBC převratnému seriálu "Červený trpaslík". Lovett byl mírně zklamán, protože mu nevyšla role Rimmera a zbyl na něj marastický počítač Holly. Hlavně mu vadilo, že jelikož se na obrazovce objevuje jen jeho
hlava, je izolován od ostatních herců.
Lovett vydržel v seriálu pouhé dvě sezóny. Vysvětlení jeho odchodu z "Trpaslíka" se různí. Naylor s Grantem tvrdili, že po infarktu měl podlomené zdraví, producent Paul Jackson vypustil zprávu, že chtěl víc peněz a sám Lovett to odůvodňuje tím, že potkal svou ženu Lilly Morrison a přestěhovali se do Edinburghu, takže by pro něj bylo příliš obtížné dojíždět na natáčení. Pravdou však také je, že se s Jacksonem nepohodl a dlouho mu ležel v žaludku.
Norman Lovett měl pak v televizi vlastní sérii "Já, Lovett", kterou si i sám napsal. Postihlo ho však podobně jako jeho kolegy "prokletí Červeného trpaslíka" a do seriálu se vrátil na konci sedmé a v osmé řadě. V té už má ale jeho role mnohem menší prostor než tomu bylo dřív.
Oblíbené epizody "Červeného trpaslíka":"Queeg", "Paralelní vesmír."


Filmografie 1988 - 2001:
Netther Wallop (TV serie)(1985)
Red Dwarf (1988-89, 1997-) (TV serie)
I, Lovett (1989) (TV serie) (tvůrce a herec)
Sugar Puffs (TV serie) (1989) (hlas)
Asylum (1996) (TV serie)
The History of Tom Jones (1997) (mini TV serie)
The Criminal (2000)
Red Dwarf (film) (2002?)
.
.
.
.. Teď starší fotka no holt je chudák už starej!!!!!!!!!!!!!!! Ale furt je to řízek
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Holly Holly | 21. února 2007 v 18:19 | Reagovat

Jé holly :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama