"Šaktí se zatím sklonila nad oltář, posvětila zrnka pohanky a rýže a smíchala je."

Hilly vs. Hattie Hayridge

19. ledna 2007 v 19:48 | K.O.zlik |  Red Dwarf
Hilly mlátička do obrazovky vyhrává 1.místo

JMÉNO: Hilly
Holografický počítač 10. generace
POVOLÁNÍ: dohled nad Červeným trpaslíkem
RODIČE: konstruktéři Červeného trpaslíka
STATUS: on line
ŽIVOTNÍ LÁSKA: Holly
NESNÁŠÍ: statickou elektřinu, Rimmera
ALTER EGO: Queeg, Holly z paralelní vesmíru
RÁDA: bouchá hlavou o obrazovku
Jinak má stejný životopis jako Holly, páč se Holly přeměňil právě v Hilly, kterou potkal v "Paralelním vesmíru" a která ho okouzlila. (kde Lister otěhotněl)
Před třemi miliony let špičkový počítač schopný řídit celou loď. Nyní jen stupidní zaseklé péemdéčko.
Jupiterská těžařská společnost začala vybavovat své těžební vesmírné lodi počítači, které měly lidskou tvář. Na loď Červený trpaslík byl umístěn hologramatický počítač 10. Generace, který byl pojmenován Holly. Holly měl IQ 6000 a kromě dohledu nad lodí, dokázal oživit i jeden hologram člena posádky. Nicméně v roce 2140 nedokázal zabránit nukleární nehodě, která zabila celou posádku, kromě Listera zavřeného ve stázi a jeho kočky.

Následující tři miliony let prožil Holly sám, začal trpět počítačovou senilitou a jeho původní IQ se smrsklo na 60. Přesto dál dokázal kontrolovat loď. Když nebezpečí radioaktivity pominulo, propustil Holly Listera ze stáze a jako společníka mu oživil Arnolda Rimmera, bývalého Listerova nadřízeného.

Pomocí Holly Hop Drive, který byl Hollyho vynálezem se posádka dostala do paralelního vesmíru, ovládaného ženami. Nejenže zde Lister otěhotněl, ale Holly se zamiloval do palubního počítače Hilly a po návratu si změnil tvář podle ní.

Později se znovu vrátil ke své původní, mužské podobě, která kdysi patřila největšímu a nejplodnějšímu milovníkovi všech dob.
VS.
HATTIE HAYRIDGE

narozena 17. prosince??

Hattie Hayridge dlouho nevypadala na to, že by mohla být herečkou. Sedm let pracovala jako sekretářka a poté krátce dělala pokladní v nočním klubu Southern Comforts. Potom, co absolovovala desetidenní dramatický kurs, začala mít pocit, že by se jí mohlo zamlouvat povolání herečky. Tehdy jí také napadlo, že by jako umělecké jméno mohla používat oslovení, kterým jí kdysi říkával její přítel - Hattie.(pozn. její skutečné jméno se mi přes veškerou snahu vypátrat nepodařilo)
Stejně jako mnoho komediálních herců začala v Comedy Store a s vystupováním v televizních šou jako třeba "Paramount City" nebo "Friday Night Live", kde si jí také všimli Grant Naylor a Rob Grant, autoři "Trpaslíka".
Když si poprvé zahrála v roce 1989 v epizodě "Paralelní vesmír" ženský protějšek senilního počítače Hollyho, byla jako herečka naprosto nezkušená. Norman Lovett neměl v té chvíli ještě vůbec tušení, že hraje se ženou, která ho v příští sezóně nahradí. Role Hattie Hayridge byla však přeci jen trochu odlišná. Některé charakterové vlastnosti Hollyho na sebe od třetí série převzal Kryton a Holly už nepůsobí tak výrazně jako v prvních dvou řadách.
Přesto to bylo pro mnoho lidí, i pro Hattie Hayridge, překvapení, když vešlo ve známost, že v šesté sérii Holly vůbec nebude. Hayridge skončila v seriálu po třech velice úspěšných sériích a přestože navrátivšího se Hollyho hrál už znovu Lovett, zřejmě se objeví znovu na natáčení celovečerního filmu.

Oblíbené epizody "Červeného trpaslíka":"Trosečníci", "Bílá díra".

Filmografie 1988 - 2002:
Red Dwarf (1988-1993) (TV serie)
Lenny Goes to Town (1998) (TV serie) (hlas)
Red Dwarf (film) (2003?)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama