"Šaktí se zatím sklonila nad oltář, posvětila zrnka pohanky a rýže a smíchala je."

Hippies - jak vypadají

1. srpna 2006 v 22:30 | K.O.zlik |  Hippies
Jak vlastně vypadají Hippies??? (nemůžete je přehlídnout) :))) že by zas pro ni

Dlouhé vlasy,široké nohavice,korálky,rozzářené tváře.Mladí hippies byli plní nejrůznějších pocitů,prahli po přátelství.Začali uspořádávat rockové festivaly lásky.Kořeny hippy hudby jsou ve folku.Mladí milovali Boba Dylana a jeho protestantské téma proti politice.Hippies znamená pro každého něco jiného.V historii lidstva se objevilo mnoho povstání,mnoho filosofií a myšlenek,ale avšak žádná filosofie v sobě nenesla tolik lásky,míru a květin!

A dál....

Pro hnutí hippies postrádala válka smysl, nechtěli umírat "pro svou vlast", nechtěli zabíjet jiné. Jejich ideálem byla svoboda, nechtěli poslouchat vládu, církev a jiné instituce.Kdoví jak by vypadala celá slavná Amerika dnes, kdyby se hippíci v 60. letech pokusili o politickou revoluci. Oni to však neudělali, odmítali cizí vládu, odmítli i uplatnit svou vlastní moc. Nechtěli změnit svět svou mocí, násilím, chtěli jen ukázat, že mír a svoboda jsou ty nejcennější věci které máme. Nikdo nemá právo říkat lidem co mají dělat. Žádný člověk není víc, než jiný. Jenom vzájemná tolerance, ať už se jedná o rasovou příslušnost, národy, sociální skupiny i styly života, vede k míru mezi lidmi. Hippies uznávali jiné hodnoty než celá konzervativní společnost 60. let. Chtěli svobodu, možnost říct otevřeně své názory, dělat co chtěli, jít kam chtěli, žít nezávislý život.K čemu peníze? K čemu bohatství? Vždyť jenom láska dělá lidi šťastné. A tak vznikla takzvaná volná láska. Nebrali ji jako nic špatného, právě naopak takovéto "vztahy na jednu noc", samozřejmě pod vlivem LSD nebo ganji, sbližovaly lidi, toto byla taková jejich malá svoboda.
Vlasy
víc než symbol jedné generace
Rok 1967 vnesl do života americké veřejnosti další traumatizující šoky. Stále intenzivněji doléhala na lidi můra vietamského konfliktu, což vyvolávalo četné protestní akce. Množily se studentské demonstrace, přiostřovaly rasové rozmíšky, autorita vlády klesla v očích především mládeže natolik, že mladí odmítali nastoupit vojenskou službu. V této vzrušující atmosféře bouřlivých událostí vyklíčilo mezi mladými hnutí hippies, kteří hledali únik v přírodě, volné lásce, psychedelické a folkové hudbě, halucinačních drogách. Svůj postoj k politické situaci proklamovali heslem "Milujte se, ale neválčete!" a jedním z jejich poznávacích znamení byly právě dráždivě dlouhé vlasy. Móda květinových dětí - hippies je pestrá, nápadná, veselá, barevná, prostě trochu ujetá. Pár komunit žije dodnes. A i dnes jsou to lidičky, kteří se bouří proti životu v konzumní společnosti, proti spořádanému životu svých otců. Odmítají násilí, uznávají myšlenku Bůh je láska.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Naamah Naamah | 2. srpna 2006 v 20:46 | Reagovat

Dobře dneska to nevyšlo, byli jsme u tebe. Spal si. Jestli to zítra nevyjde, tak budu hodně naštvaná. Tak se laskavě snaž. Ve čtyři budem u tebe. A Jestli si budeš chtít alespoň odpočinout tak přijdeme v osm. NAPIŠ MI SMS!

2 Warimathras Warimathras | 3. srpna 2006 v 6:51 | Reagovat

Peace and Love....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama