"Šaktí se zatím sklonila nad oltář, posvětila zrnka pohanky a rýže a smíchala je."

Kochanská vs. Chloe Annett

24. července 2006 v 12:53 | K.O.zlik |  Red Dwarf
Souboj postavi s herečkou

KOCHANSKÁ

JMÉNO: Kristina Z. Kochanská
Přeběhlice z jiné dimenze POVOLÁNÍ: navigační důstojník
RODIČE: bohatí a zaneprázdnění
STATUS: svobodná
DĚTI: syn ze zkumavky - David Lister
ŽIVOTNÍ LÁSKA: její poník Trumfík
MILUJE: kozí sýr s ananasem, Listera ze "své" dimenze, svět Jane Austenové
NESNÁŠÍ: Krytona, Listerovu dimenzi, salátový dresink a kecky v ledničce
ALTER EGO: Kochanská z Listerovy dimenze, recepční ze zrcadlového vesmíru

Dívka, která byla po tři týdny středem Listerova vesmíru. Ačkoliv zemřela, v jeho srdci žila dál.

Kristine Kochanská se narodila a vyrostla v bohaté čtvrti v Glasgow. Měla staršího bratra Moose. Její rodiče se věnovali archeologii, byli velice bohatí ale zaneprázdnění. Kochanská vyrůstala v luxusním, počítačem řízeném prostředí a prožila 11 v kyberškole s virtuálními učiteli a přáteli.

Už od dětství byla inteligentní a měla mnoho zájmů. Vystudovala akademii a stala se navigačním důstojníkem. Nastoupila na těžařskou loď Červený trpaslík, kde se seznámila s Davidem Listerem a začala se s ním scházet. Lister snil o tom, že spolu jednou budou žít na Fidži.

Jejich vztah trval pouhé tři týdny, potom se Kochanská s Listerem rozešla kvůli lodnímu kuchaři Timovi. Společně s ostatními pak zahynula při nukleární nehodě.

V jiné dimenzi však Kochanská zachránila Listerovu kočku a místo Listera byla zavřená do stáze. Když došlo po několika letech ke zhroucení membrány mezi realitami, Kochanská nešťastně uvízla v opačné dimenzi. Přestože se snažila horečně najít cestu zpátky, smířila se se svým osudem a stala se členem posádky.
VS.
CHLOE ANNETT
narozena 25. července 1971, vdaná
Postava Kristiny Kochanské, životní lásky Davida Listera, se v "Červeném trpaslíkovi" objevila hned v prvním díle. Tvůrci jí sice nechali zemřít spolu s posádkou, ale pro následující epizody se stala symbolem Listerovy věčné touhy a součástí jeho plánu mít farmu na Fidži. Kochanská, ač mrtvá, se několikrát objevila v první, druhé a krátce dokonce i v šesté sérii. Tehdy jí hrála herečkozpěvačka Clare Grogan. Když ve druhé sérii sedmé řady Rimmer odletěl zachraňovat vesmír, bylo třeba doplnit posádku na obvyklé kvarteto, takže se tvůrci rozhodli, že do seriálu dodají Kochanskou z jiné dimenze. Grogan jejich nabídku odmítla a tak nesnadný úkol nahradit Rimmera připadl začínající, televizní herečce Chloe Annett, kterou trochu znali z remaku úspěšného seriálu z padesátých let "Space Cadets".
Annett absolovovala divadelní školu a hostovala v několika seriálech, například v "Případech bratra Cadfaela" nebo v "Záhadách Ruth Rendell". V době, kdy byl natočen "britský Beverly Hills - Covington Cross", jí čekala sláva panovačné staré fuchtle Kochanské až téměř za pět let a tak si ji zřejmě stěží někdo vybaví jako dívku podezřelou z čarodějnictví v epizodě "Pronásledování".
Ve stejné době, kdy dostala roli v "Trpaslíkovi" přišla i další nabídka v detektivním seriálu "Crime Traveller". V poslední době to zkouší i jako modelka.
Chloe Annett se nedávno v Londýně provdala za manažera britské hudební skupiny Oasis.
Oblíbená epizoda "Červeného trpaslíka":"Epidém".

Filmografie 1988 2002:
Jewels (1992) (TV)
Double X:The Name of the Game (1992)
How to Speak Japanese (1993)
Red Dwarf (1997-) (TV serie)
Crime Traveller (1997) (TV serie)
Pasty Faces (2000)
The Asylum (2000)
Red Dwarf (film) (2003)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama